Česko zpívá koledy

  • 13. prosince 2023
  • 18:00 - 19:00

Ve středu 13. prosince proběhne na Scéně Nové radnice (Prokešovo náměstí) oblíbená celorepubliková akce Česko zpívá koledy. Veřejnost si bude moct známé české koledy zazpívat od 18:00 hodin spolu s Operním studiem Národního divadla moravskoslezského. Po odzpívání koled pak bude následovat další vystoupení dětského sboru s pásmem písní oblíbené dvojice autorů Zděňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Oblíbená celorepubliková akce Deníku a Českého rozhlasu se tradičně koná ve většině měst naší země. Nejinak je tomu i v Ostravě, a tak si mohou návštěvníci Ostravských Vánoc přijít nejznámější české koledy letos zazpívat přímo před budovu ostravského magistrátu na Prokešovo náměstí. Scéna Nové radnice, jak se letos Prokešovo náměstí v rámci akce nazývá, ve středu v podvečer ožije zpěvem dětského sboru Operního studia Národního divadla moravskoslezského pod vedením paní Lenky Živocké. „Za tuto spolupráci jsme nesmírně rádi, protože Operní studio Národního divadla moravskoslezského je skutečným unikátem a můžeme na ně být jako Ostravané právem pyšní,“ říká za realizátora Ostravských Vánoc obchodní ředitelka Černé louky Miriam Lehocká. Akce se uskuteční na ploše náměstí a v průčelí budovy magistrátu. V případě velmi nepříznivého počasí pak v jejím vestibulu.

Veřejnost si bude moct od 18:00 hodin společně s dětským sborem zazpívat pět nejznámějších českých koled – Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši, Rolničky a jako přídavek pak Vánoce, Vánoce přicházejí. „Akce samotná začne zhruba v 17:50 slavnostním zahájením za účasti primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala. Po odzpívání koled pak bude následovat vystoupení dětského sboru, při kterém zazní ty nejkrásnější písničky z dílny autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře,“ doplňuje mluvčí Ostravských Vánoc Pavlína Merendová. Na Prokešově náměstí, které je letos nově slavnostně nasvíceno, budou v tento den návštěvníkům mimořádně k dispozici také stánky s punčem k zakoupení občerstvení.

Operní studio NDM, které je ve své podstatě republikovým unikátem, bylo založeno v roce 1994. Nastudovalo řadu dětských oper a jeho členové část účinkují v opeře, činohře a muzikálech NDM. Jeho uměleckou vedoucí a zakladatelkou je Lenka Živocká, v 90. letech  korepetitorka opery Národního divadla moravskoslezského. Operní studio je rozděleno do tří skupin podle věku a výkonnosti: přípravka 5 – 9 let, studio 9 – 13 let, komorní sbor 13 – 19 let. Další náplní práce studia jsou koncertní vystoupení, natáčení a realizace samostatných projektů.

V aktuální divadelní sezóně vystupují členové studia v operních inscenacích Tannhäuser, Rusalka, Hubička, Tosca, Prodaná nevěsta, Tanec nevděčnic a Dido a Aeneas, Tajemství, v činoherních inscenacích Revizor, Donaha! (Hole dupy),  Nora, v baletech Louskáček – Vánoční koleda, Coppélia a v muzikálech Oliver! nebo Producenti.

Stáhněte si zpěvník a zazpívejte si s námi!


Ke stažení:

Zpevnik_Česko zpívá koledy.pdf (1.12 MB)

Zpět na program

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner