Bára Zmeková

  • 20. prosince 2023
  • 16:00 - 17:00

Skladatelka a zpěvačka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”, ale zaznělo také “ještě nikdy jsem se takhle nesjel hudbou.”

Do povědomí posluchačů se Bára Zmeková dostala v roce 2013, kdy vyhrála soutěž 1band2play, objevila se poprvé na stagi festivalu Colours of Ostrava a vydala své debutové album Ještě kousek. Za své druhé album Lunaves (2019, Tranzistor) získala nominace na cenu Anděl ve dvou kategoriích - Objev roku a Sólová interpretka a svým živým vystoupením okouzlila porotu na mezinárodní hudební přehlídce Czech Music Crossroads, z níž si spolu se svou kapelou odnesla jak cenu odborné poroty, tak cenu diváků. V loňském roce vydala záznam koncertu z festivalu Colours of Ostrava - Live at Gong - a nyní dokončuje svou třetí desku, kterou pokřtí na jaře 2024 vedle Prahy a Brna také v Ostravě. 

Bára Zmeková vystoupí s celou kapelou ve složení Viktor Dořičák (bicí), Michal Mihok (akordeon), Pavel Šmíd (basová kytara/kytara), Marcela Kučová (saxofon/flétna) a Ondřej Vychodil (basklarinet).

WEB: 

http://barazmekova.cz/

 

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/barazmekova

 

INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/barazmekova/

 

BANDCAMP:

https://barazmekova.bandcamp.com/

 

YOUTUBE:

https://youtu.be/Lrz-Cyo-bws - Úbočí (Official music video 2022)

https://youtu.be/zHtt2fEb5cY - Město (Oficiální videoklip 2021)

https://youtu.be/fVyiBQl_ovY - Svatojánská (Oficiální videoklip 2019)

https://youtu.be/YAGwWI6-PVg - Kostra remix by Lang Biank (Oficiální videoklip 2020)

 

Zpět na program

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner