Gangsters Orchestra

  • 09. prosince 2023
  • 17:30 - 18:30

Název orchestru není náhodný, protože orchestry tohoto ražení hrávaly v minulém století za doby prohibice v tančírnách, kde alkohol tekl    proudem, a muzikanti byli placeni gangstery z výtěžku z prodeje alkoholu.

Profilujeme se jako společenský orchestr, a rádi k Vám přenášíme prostředí prohibičních tančíren a to nejen skladbami z éry  zlatého věku swingu.  Doba zrodu moderní populární hudby a  velkých pěveckých hvězd se pojila s prohibičním obdobím, i zrodem hudebního průmyslu – písní pro všechny. Hudební styly se stále mění, a každý styl zanechal svou nesmazatelnou stopu.  Stále na sebe pracujeme,  a snažíme se vybírat nový repertoár v celém spektru hudebních dějin tak, aby bavil nejen  nás, ale i naše posluchače či tanečníky. 

 Gangsters Orchestra existuje od roku 2010, a má za sebou řadu vystoupení na společenských akcích, plesech, koncertech, a dokonce i svatbách. Posluchači oceňují písně, které proslavili takoví velikáni jako orchestry Glenna Millera, Karla Vlacha, divadlo Semafor či Jaroslav Ježek. Je až s podivem, že náš repertoár oslovuje nejen starší či střední generaci, ale i generaci mladých lidí, kteří vlastně znovu objevují swingovou i velkokapelovou  hudbu.


Úspěchů, kterých se nám dostává, si velmi vážíme, a stále pracujeme na svém hudebním umu, aby naše produkce překračovala hranice neprofesionálního orchestru. Jestli se nám to daří, to už budete muset posoudit Vy.

Zpět na program

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner