Komentované procházky

Termín: 25. 11. – 30. 12. 2023

Doba trvání cca 100 minut

Trasa vhodná pro kočárky.

 

Projděte se s námi adventní Ostravou a dopřejte si netradiční vánoční zážitek.

Představte si s námi, jak vypadal adventní čas staré Ostravy. Kdy se již od podzimu stmívalo brzy odpoledne a město i s okolím tak upadlo do tmy. Hospodáři měli polní práce ukončené, elektřina nebyla, petrolejky byly drahé, a tak se v domácnostech užíval klid, rodinná pohoda a pouze při svitu svíček se vyprávěly příběhy a lidé se připravovali na svátky.

Pojďte se s námi podívat zpět do těchto časů, kdy Vánoce nebyly jen o novodobém shonu a honěním se za dárky. Nasajte s námi tu pravou vánoční atmosféru a užijte si vyprávění, jak vypadaly svátky v dělnické kolonii, jak se měnily Vánoce v průběhu století nebo kolik chodů měla štědrovečerní večeře a co naše prababičky podstrojovaly. Zavzpomínejte s námi na různé tradice, z nichž některé se dodržují dodnes. Ve kterém domě si například i dnes dívky nehází střevícem, aby vyzvěděly, co jim nový rok přinese.

Doba trvání je zhruba 100 minut a délka procházky je 2 km.
Trasa je vhodná také pro kočárky.
Trasa vede kolem míst Ostravských Vánoc a je možné ji přizpůsobit dle objednávky.

Cena se odvíjí od počtu účastníků.

Komentovanou prohlídku si můžete objednat zde.

Během adventu můžete přijít také na komentovanou prohlídku pro veřejnost. Termíny najdete zde. 

Termín komentované procházky je nutné se rezervovat. Vyberte si termín, který Vám vyhovuje a budete odkázáni na rezervační systém.

 

Kapacita procházky je omezena. Pokud se nebudete moct zúčastnit, stornujte prosím rezervaci prostřednictvím e-mailu, který Vám přijde s potvrzením rezervace místa. Rezervaci je nutné udělat nejpozději do půlnoci den před konáním procházky. Délka trvání procházky je cca 80 minut. Komentované procházky zajišťují průvodci OSTRAVA INFO!!!

*Změna program u vyhrazena. Sledujte, prosím, aktuální informace na našem webu

Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner