Komentované procházky

Vzhledem k zavedení nových vládních opatření, která vstoupila v platnost v pátek 26. 11. 2021 se nemohou konat Vánoční trhy, jejichž návštěva měla být vyvrcholením našich procházek. Komentované procházky pro letošní rok jsme se tak rozhodli z důvodu razantního narušení naplánované trasy zrušit. Děkujeme za Váš zájem a věříme, že si vše vynahradíme příští rok.

Termín: 28. 11. – 28. 12. 2021

Místo startu prohlídky: Prokešovo náměstí

Čas: od 15:00 a od 16:30, doba trvání cca 80 minut

 

Těší nás veliký zájem o komentované prohlídky Ostravských vánoc v proměnách času, které jsou momentálně všechny obsazeny. Bohužel vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci jsme byli nuceni omezit počet účastníků a zároveň neplánujeme navýšení prohlídek.

Věříme, že příští rok bude situace příznivější, a prohlídky pro Vás budeme moci připravit ve větším množství. Kontrolujte, prosím, naše webové stránky, vzhledem k situaci je možné, že se některá místa uvolní a prohlídku si tak budete dodatečně moci rezervovat.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Pro případné dotazy týkající se komentovaných procházek kontaktujte, prosím: pruvodce@ostravainfo.cz.

 

Ostravské Vánoce v proměnách času

Jak vypadal adventní čas staré Ostravy? Už od podzimu se stmívalo již brzy odpoledne a město i s okolím tak upadlo do tmy. Hospodáři měli polní práce ukončené, elektřina nebyla, petrolejky byly drahé, a tak se v domácnostech užíval klid, rodinná pohoda a pouze při svitu svíček se vyprávěly příběhy a lidé se připravovali na svátky.
Pojďte se s námi podívat zpět do těchto časů, kdy Vánoce nebyly jen o novodobém shonu a honěním se za dárky. Nasajte s námi tu pravou vánoční atmosféru a užijte si vyprávění, jak vypadaly svátky v dělnické kolonii, jak se měnily Vánoce v průběhu století nebo kolik chodů měla štědrovečerní večeře a co naše prababičky podstrojovaly. Zavzpomínejte s námi na různé tradice, z nichž některé se dodržují dodnes. Ve kterém domě si například i dnes dívky nehází střevícem, aby vyzvěděly, co jim nový rok přinese. Projděte se s námi adventní Ostravou a dopřejte si netradiční vánoční zážitek.

Procházky jsou zdarma - je však nutné se rezervovat. Vyberte si termín, který Vám vyhovuje a budete odkázáni na rezervační systém.

28. listopadu - neděle - 15:00 - TERMÍN OBSAZEN

30. listopadu - úterý - 16:30 - TERMÍN OBSAZEN

4. prosince - sobota - 15:00 - TERMÍN OBSAZEN

7. prosince - úterý - 16:30 - TERMÍN OBSAZEN

11. prosince - sobota - 15:00 - TERMÍN OBSAZEN

14. prosince - úterý - 16:30 - TERMÍN OBSAZEN

18. prosince - sobota - 15:00 - TERMÍN OBSAZEN

21. prosince - úterý - 16:30 - TERMÍN OBSAZEN

25. prosince - sobota - 15:00 - TERMÍN OBSAZEN

28. prosince - úterý - 16:30 - TERMÍN OBSAZEN

Kapacita procházky je omezena. Pokud se nebudete moct zúčastnit, stornujte prosím rezervaci prostřednictvím e-mailu, který Vám přijde s potvrzením rezervace místa. Rezervaci je nutné udělat nejpozději do půlnoci den před konáním procházky. Délka trvání procházky je cca 80 minut. Komentované procházky zajišťují průvodci OSTRAVA INFO!!!

*Změna program u vyhrazena. Sledujte, prosím, aktuální informace na našem webu a zejména informace ke koronavirovým opatřením.

 

 

Zpět

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Techničtí partneři

Mediální partner

© 2022 Černá louka s.r.o.