Ostrava - Poruba

Porubský vánoční jarmark se tradičně koná na Alšově náměstí. Stánky s vánočním sortimentem přivítají první návštěvníky už v pátek 1. prosince. Nejoblíbenější akce jarmarku, kterým je rozsvícení vánočního stromu, se uskuteční v neděli 3. prosince.

Samotnému rozsvícení bude i letos předcházet zvonečkový průvod se světýlky, který vyjde z prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě. Děti si mohou s sebou přinést lucerničky, rolničky či zvonky. Průvod, jenž povedou andělé na chůdách, vyrazí v 16:30 hodin na Alšovo náměstí, kde děti společně se starostkou Poruby rozsvítí vánoční strom.

Program vánočního jarmarku bude pokračovat i v dalších dnech. Každoroční akce Česko zpívá koledy je na programu 13. prosince v 18 hodin. Šest známých koled si mohou příchozí zazpívat s ostravskou zpěvačkou Elis Mraz a sborem Wichtrlova gymnázia.

Chybět nebude ani tradiční Punč se starostkou, který se uskuteční 15. prosince jako součást charitativního Dne se Srdcem pro Porubu. Kromě punče se lidé mohou těšit na koncert Anežky Hruškové s kapelou, vystoupení sboru Gymnázia Olgy Havlové, nebo na loni velmi oblíbené projížďky vánočním vláčkem. Ten zájemce sveze i o den později. Výtěžek z punče i z prodeje lístků na vláček poputuje na charitativní sbírku Srdce pro Porubu.

I v dalších dnech se návštěvníci jarmarku mohou pobavit na nejrůznějších akcích. Pro děti je připraveno zimní kino nebo kolotoč, setká se s nimi pošťák Štěpán, pohladit si budou moci zvířátka z Venkovské školy Bludička, obdivovat mohou rovněž betlém řezbáře Jiřího Halouzky. V dřevěné dílně si mohou návštěvníci jarmarku vyrobit drobnost pro radost.

Na vánočním jarmarku budou pravidelně vystupovat děti z mateřských škol, základních škol, ale i studenti škol středních a učitelské sbory. Poprvé se na Alšově náměstí představí Akademický pěvecký sbor VŠB-TUO. Na programu jarmarku vystoupí regionální zpěváci a kapely jako třeba Barbara Kanyzová, kapela My Dva Trio, FiHA, Marcela Kučová a Jiří Šoltis, Sofie nebo Porubští trubači.  Připraveny jsou workshopy, divadelní představení a spousta dalších lákadel. Porubský vánoční jarmark potrvá do 21. prosince.

Více informací a aktuální program najdete na oficiálních stránkách či facebookovém profilu městského obvodu Poruba.

Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner