Betlémy, zvyky a tradice

Ke sbírkovému fondu Ostravského muzea neodmyslitelně patří národopisné historické předměty, vztahující se k mnoha „oblastem“ lidského života; Vánoce a vánoční svátky jsou jednou z z nich.

Na výstavě představíme dávnější historii – lidové Vánoce v chalupě v kontrastu s měšťanskými Vánocemi, a to jednak aranží vánočních stolů, výzdobou interiéru i exteriéru a samozřejmě stromečky. Bude moci shlédnout věci, zvyky i obyčeje, které byly běžné v tento sváteční čas a dnes jsou již nahrazeny moderním vybavením.

Vzpomeneme také tradici vánočních stromů na Masarykově náměstí a dávnější zimní Ostravu. Na dobových fotografiích se vrátíme do let 1925–1935, kdy uprostřed náměstí stály stromy republiky. A jaké by to byly Vánoce bez Božího narození – bez betlémů, které nesmí chybět ani na naší výstavě.

Na druhý adventní víkend 4. - 5.12. pro vás chystáme tvůrčí dílničky, kdy si pod vedením lektorek Ostravského muzea budete moci vytvořit pěknou dekoraci pro váš vánoční interiér.

Výstava sbírek Ostravského muzea, která proběhne v hradní galerii v termínu 26.11.2021 – 9. 1. 2022 denně 9:00 - 19:00. Více informací najdete zde

Zpět

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Techničtí partneři

Mediální partner

© 2022 Černá louka s.r.o.