Černá louka vystaví během adventu část Velkého daru

Černá louka je místem setkávání přímo v centru Ostravy. Také během Ostravských Vánoc sem můžete zavítat a, pokud to počasí dovolí, užít si s dětmi pobyt na dětském hřišti v blízkosti pavilonu A. 

Kromě toho zde letos najdete část umělecké instalace Velký dar - úhel pohledu, který  měli návštěvníci Ostravských Vánoc možnost po uplynulé dva roky vídat před budovou ostravského magistrátu na Prokešově náměstí. 

"Umělecká instalace byla koncipována jako dočasná, bylo jasné, že konstrukce daru nevydrží ve venkovních podmínkách déle než dva roky. Část díla, saně a baňka, je však v dobré kondici, a tak jsme se po dohodě s jeho autorkou Erikou Bornovou a statutárním městem Ostrava rozhodli jej vystavit  v době adventu na Černé louce," říká jednatel Černé louky Jan Šumbera s tím, že tak budou mít návštěvníci jedinečnou možnost vidět část díla z jiné perspektivy, než tomu bylo v uplynulých dvou letech. 

"Myšlenka vystavení části Velkého daru mě potěšila. Přestože se jedná pouze o část původního díla, myslím, že se jedná o symboly, které k Vánocům přirozeně patří a v areálu Černé louky mohou podpořit vánoční atmosféru," dodává autorka návrhu Erika Bornová. 

Umělecká instalace, kterou vyrobily v roce 2021 dílny Národního divadla moravskoslezského bude v areálu Černé louky k vidění po celou dobu konání Ostravských Vánoc. 


Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner