Janáčkova filharmonie Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava zve na koncert v Evangelickém Kristově kostele v Ostravě.  

K1 Tiburtina Ensemble

18. 12. 2023/ 19 hod / Evangelický Kristův kostel, Ostrava

Jedinečná barva zvuku, vřelost projevu a dramatická nápaditost charakterizují ženské uskupení Tiburtina Ensemble, které patří ke špičkám ve svém oboru. Večer doplní středověká mariánská poezie v podání herečky Ivany Uhlířové.

 „Ecce, Virgo concipiet – Hle, Panna počne“ – Mysterium hudby a slova v adventní době

Ivana Uhlířová – umělecký přednes
Tiburtina Ensemble
Barbora Kabátková – umělecká vedoucí

Tiburtina Ensemble je ženské uskupení, které se zaměřuje na interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a rané polyfonie. Během desetileté existence se soubor zařadil mezi špičky ve svém oboru a pravidelně se objevuje na předních českých i zahraničních festivalech. Je oceňován zejména pro jedinečnou barvu zvuku, vřelost projevu a dramaturgickou nápaditost.

Posluchači se mohou těšit na program nazvaný Mysterium hudby a slova v adventní době. Ve středověkém křesťanství byl advent chápán jako období kajícnosti a přísného půstu. Nesl se ve znamení bdění a čekání na Kristovo narození i příchod Spasitele. Byl to také čas rozjímání o příchodu světla v nejtemnějších zimních dnech. Mariánská úcta, která je s obdobím neodmyslitelně spjata, propůjčuje chorálním adventním zpěvům výrazný lyrický tón. Celý večer umocní a doplní středověká mariánská poezie, která zazní v přednesu herečky Ivany Uhlířové.

Více informací a možnost zakoupení vstupenek zde

Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner