Ostravský vánoční strom

9.11.2021

Do centra města Ostravy se po 6 letech vrací živý vánoční strom! Bude vysoký zhruba 10 metrů, stát bude na tradičním místě na Masarykově náměstí.

Vánoční strom pochází z Beskyd (konkrétně z lokality Jestřábí). Jeho kácení, převoz i instalaci na Masarykovo náměstí zajistí Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. “Jedná se o smrk ztepilý, který nám lesy pro Ostravské Vánoce nabídly proto, že by stejně musel být z důvodu ohrožení kůrovcem skácen k zemi," vysvětluje za realizátora Ostravských Vánoc Jan Šumbera, jednatel Černé louky, s.r.o.

Strom se rozsvítí o víkendu 26. - 28. 11. 2021. Z důvodu vývoje epidemiologické situace v kraji jsme v kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí a dbáme vydaných doporučení. "Vzhledem k tomu, že při organizovaném rozsvícení vánočního stromu přijdou na Masarykovo náměstí tisíce, možná i desetitisíce lidí, jednáme o tom, zda bude možné strom rozsvítit v konkrétní čas za účasti veřejnosti a kulturního programu nebo ne," dodává Jan Šumbera s prosbou o pochopení situace.

Za finance, které Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. obdrží v rámci této služby od realizátora vánočních trhů v Ostravě pak vysadí náhradu za tento strom v rámci svých dalších pozemků. Po skončení Ostravských Vánoc bude strom poštěpkován a štěpka z něj využita při výsadbě dalších stromů.

Více informaci najdete v sekci Vánoční strom.

 

 

Zpět

Pořadatelé a partneři

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Techničtí partneři

Mediální partner

© 2022 Černá louka s.r.o.