Ostravské Vánoce mají cenu České marketingové společnosti

23.5.2024

Ve čtvrtek 16. května udělovala Česká marketingová společnost (ČMS) ceny v soutěži Marketér roku za rok 2023. Jedním z hlavních oceněných projektů jsou Ostravské Vánoce realizované společností Černá louka, s.r.o. Její jednatel Jan Šumbera, který již čtvrtým rokem vede realizační tým Ostravských Vánoc, převzal od prezidia ČMS křišťálovou sochu Zeleného delfína za excelentní organizaci významného regionálního tematického eventu.

Devatenáctý ročník soutěže Marketér roku se pro Ostravu zapíše jako dosud nejvýznamnější. V soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Česká marketingová společnost totiž získala jedno z hlavních ocenění společnost Černá louka, s.r.o. Křišťálovou sochu delfína z tvůrčí dílny uměleckého skláře Vladimíra Zubričana převzal během slavnostního večera v pražském Klubu Lávka osobně jednatel Černé louky Jan Šumbera. “Nesmírně si vážíme takového ocenění, jelikož je pro nás nejen ukázkou, že jdeme v Ostravě v oblasti eventové produkce správným směrem, ale také dalším hnacím motorem posouvat Ostravské Vánoce i další námi realizované akce ještě dál,” říká k ocenění Jan Šumbera.

Ostravské Vánoce jsou jednou z nejvýznamnějších akcí severomoravské metropole, každoročně sem na konci kalendářního roku zavítají za adventní atmosférou desetitisíce návštěvníků, na které čekají desítky bodů kulturního i doprovodného programu. “Chtěl bych především zdůraznit, že ocenění patří celému realizačnímu týmu, který na přípravě akce pracuje prakticky po celý rok, také našim partnerům a dodavatelům, bez nichž by realizace i rozvoj Ostravských Vánoc nebyl možný a konečně také statutárnímu městu Ostrava, které dalo Černé louce před čtyřmi lety důvěru a společně se nám tak daří budovat v našem městě kvalitní a osobité vánoční trhy,“ poděkoval Šumbera.

Prezidium České marketingové společnosti vyhlašuje soutěž Marketér roku každoročně již od roku 2005. Hlavním cílem soutěže, stejně jako cílem činnosti České marketingové společnosti, je přispívat k rozvoji marketingu v Česku, popularizovat výrazné osobnosti oboru a vyzdvihnout jejich odbornou úroveň. „Ostravské Vánoce 2023 se staly nejúspěšnějším tématickým eventem na Moravě, jejich výborný marketing i realizace se v mnohém mohou stát inspirací i pro další města,“ vysvětluje člen prezidia Českého marketingového svazu Petr Uchytil. Porota v rámci hodnocení ocenila především inovativní postupy v práci s nápaditým vizuálem akce, dále pak pestrý kulturní i doprovodný program, který nezapomíná na dětské návštěvníky a celoroční práci na podpoře cestovního ruchu s přesahem na návštěvnost vánočních trhů turisty z dalších zemí jako je Polsko nebo Slovensko. „Významným aspektem byl také inovativní přístup k dramaturgii, kdy prostor v takzvaném prime-time čase mohou díky Open Call výzvě využít méně známí či začínající umělci, respektující přístup k handicapovaným návštěvníkům, jež jsou například u vyhlídkového kola přepravováni bezbariérovou kabinou, a v neposlední řadě také práce se samotným rozpočtem akce, který je navzdory jejímu rozsahu a významu poměrně skromný,“ upřesňuje Uchytil. Další ocenění získaly v různých kategoriích například společnosti České dráhy, Moravská ústředna Brno, Kofola, Bauhaus a další.

Více informací v tiskové zprávě.


Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner