Česko zpívá koledy

17.11.2023

Oblíbená akce Deníku a Českého rozhlasu letos poprvé na Scéně Nové radnice na Prokešově náměstí! Přijďte si společně s námi zazpívat tradiční koledy, rozezpívá nás dětský sbor operního studia Národního divadla moravskoslezského. Akce se uskuteční na schodech v průčelí budovy magistrátu na Prokešově náměstí. Po odzpívání koled se pak můžete těšit na hřejivé vystoupení dětského sboru operního studia Národního divadla moravskoslezského, v jehož podání uslyšíte oblíbené písně z dílny Svěráka a Uhlíře. 

Operní studio NDM, které je ve své podstatě republikovým unikátem, bylo založeno v roce 1994. Nastudovalo řadu dětských oper a jeho členové se ujímají sborových i sólových rolí v opeře, činohře, baletu a muzikálu NDM. Jeho uměleckou vedoucí se stala Lenka Živocká, tehdejší korepetitorka opery Národního divadla moravskoslezského, a vede je po celou dobu. Operní studio je rozděleno do tří skupin podle věku a výkonnosti: přípravka 5–9 let, studio 9–13 let, komorní sbor 13–19 let. Další náplní práce studia jsou koncertní vystoupení, natáčení a realizace samostatných projektů.

V letošní sezóně 2022/2023 vystupovali členové studia v operních inscenacích TannhäuserRusalkaHubičkaToscaProdaná nevěsta, Tanec nevděčin a Dido a Aeneas, v činoherních inscenacích RevizorDonaha! (Hole dupy)Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy, Nora, v baletech Louskáček – Vánoční koledaCoppélia a v muzikálech Kočky a Producenti.

V sezóně 2023/2024 oslaví Operní studio NDM 30 let od svého založení. Při této příležitosti se v průběhu celé sezóny uskuteční řada akcí, členové studia se budou například podílet na chystané premiéře muzikálu Oliver!

Zpět

Pořadatelé a partneři

Hlavní partner

Pořadatel

Realizátor

Partneři

Programoví partneři

Mediální partner